До Всесвітнього дня хіджабу телеканал «Суспільне Чернівці» випустив відеосюжет про очільницю Ліги мусульманок України Ніяру Мамутову.
«Кримська татарка Ніяра Мамутова зазнавала утисків через носіння хіджабу. Нині жінка керує громадською організацією, яка обстоює вибір мусульманок носити цей убір», — сказано у фейсбук-дописі на сторінці «Суспільного».
За словами Ніяри Мамутової, ще 15 років тому її не брали на роботу через хіджаб:
— Я знала, що у школі потрібен учитель англійської мови. Я приходила, на мене дивилися й казали: «Ви що, так буде працювати?»
Сюжет розповідає про те, що голова Ліги мусульманок України жила в Криму перед анексією РФ, а до розуміння своєї віри дійшла вже у зрілому віці.
— Бувши студенткою, я навіть не бачила різниці між пророком Мухаммадом (мир йому і благословіння) і Мухаммадом Алі, боксером. Тобто в мене було таке знання Ісламу — ніяке, — розповідає жінка.
Вона поділилася з «Суспільним» особистою історією хіджабу:
— Був момент, коли я тільки почала дізнаватися про хіджаб, тоді ще мало знала про Іслам. Мені було страшно, як я буду ходити в ньому. Без хіджабу я ходила 21 рік, носила модний одяг, джинси і все таке…
Ніяра Мамутова пишається, що кілька років тому активістки-мусульманки домоглися, щоб їм дозволили фотографуватися на документи в хустці, і тепер вони хочуть, щоб люди знали правду про їхню релігію та не мали упередженого ставлення до послідовниць ісламу через хіджаб:
— Коли Росія напала на Крим, українці змінили своє ставлення до кримських татар. І зараз, коли вже і в ЗСУ є мусульмани, кримські татари і мусульмани різних національностей, то, авжеж, у суспільстві змінюється ставлення до мусульман..
Сюжет розповідає, що в Ісламському культурному центрі Чернівців мусульманки зустрічаються, проводять заняття для дітей і жінок. Сама Ніяра Мамутова знайомить з ісламом і навчає читати Коран арабською мовою.
Copyright © MuslimatВсі права захищеніСтворення сайтів — студія ВЕБ-СТОЛИЦЯ